16.8.2017

Když se rozhodnete vybudovat si zimní zahradu, mějte předem promyšleno jak často a k čemu ji budete využívat. Stavba zimní zahrady není zrovna nejlevnější řešení.

Rádi byste si vytvořili na zahradě chodníček k bazénu nebo stezku okolo domu? Pro tyto účely vám nejlépe poslouží zámková dlažba.

2.8.2017

Nechcete se brodit v zahradě bahnem mezi záhony? Chcete mít pohodlný přístup na terasu? V tom případě je potřeba zvolit správný podklad.

25.7.2017

Na každé zahradě je potřeba mít přístupové cesty či chodníčky zpevněné dlažbou. Venkovní terasa vám rozšíří obytný prostor. Při výběru dlažby buďte velmi pečliví.

19.7.2017

Moderní trendy nabízí celou řadu materiálů, které lze v zahradě používat. V současné době se uplatňují betonové kostky různých velikostí i tvarů.

13.7.2017

Zahradní cestičky nás zavedou i do těch největších zákoutí v zahradě. Vést mohou od domu k bazénu, k altánku či zahradnímu domku. Dobře provedená cestička musí být funkční a zároveň okrasná.

6.7.2017

Mít na zahradě bazén není už dávno nic extra a jeho koupi si může dovolit v podstatě každý. Samozřejmě záleží na typu. Jednotlivé druhy bazénů se od sebe dost liší nejen svými vlastnostmi, ale i cenou.

29.6.2017

Řešení v podobě úzkých pruhů v příjezdové cestě nemusí být zrovna vhodné. Pruhy jsou vystaveny slunci, od sluníčkem rozžhaven dlažby vysychají. Plochu je lepší vysadit trvalkami, než trávníkem, který je náročnější na péči.

22.6.2017


Máte novou garáž a budujete příjezdovou cestu? Je potřeba ji také osvětlit.

21.6.2017


Vytvořit si na zahradě pěkný stylizovaný chodník, příjezdovou cestu nebo terasu jde relativně jednoduše. Jen to chce vědět, kterou dlažbu použít.

20.6.2017


Vybudovat si chodníček na zahradě nemusí být vůbec složité. Stačí jen vytyčit trasu a zvolit si dlažbu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

19.6.2017

Zpevnit chodník nebo příjezdovou cestu můžete různými způsoby, ale při poměru cena/výkon je nejlepší zámková dlažba.

16.6.2017

Tvorba příjezdové cesty k domu nemusí být pouze prací profesionálů. I do problematiky zasvěcený amatér dokáže vytvořit komunikaci podle svých představ.

15.6.2017

Najít místo k uskladnění zahradního nářadí a techniky není kolikrát nic jednoduchého zvláště, pokud se zahrada nachází v jiné lokalitě než bydliště.

14.6.2017

Chcete se pustit do budování terasy nebo plánujete přes trávník vytvořit stezku k bazénu? Můžete si sice vybrat z vícero materiálů, ale nejideálnějším řešením je zámková dlažba.

13.6.2017

Okolí domu a jeho úprava je vizitkou jeho majitele. Vstupní brána, dlažba, oplocení i výběr materiálů dodají domu určitý styl. Veškeré prvky by měly být sjednoceny.

12.6.2017

Zdědili jste nebo koupili dlouhodobě zanedbaný pozemek? Jde sice o problém, ale i z něj můžete vytvořit pěknou zahradu. Přistupovat je potřeba k této problematice individuálně.

23.5.2017

Na konečné terénní úpravy, které provádíme po dokončení stavby domu, bychom měli myslet již při jeho navrhování. Je potřeba vědět nejen kde bude stát žumpa, bazén, pergola, ale také to, kde budeme mít cesty a pěšiny.

22.5.2017

Důležitou součástí rodinného domu je i chodník, případně příjezdová cesta. K vytvoření těchto pozemních komunikací se nemusíte spoléhat pouze na asfalt nebo tradiční dlažbu.

18.5.21017

Vzhledem k tomu, že je pokládání dlažby u domu až finální záležitostí, můžete ji přizpůsobit vzhledu domu. Podle stylu domu zvolte i styl dlažby.

17.5.2017

Vybudovat si podlahu na terase nebo chodník k domu přece nemusí být drahé ani pracné. Je však potřeba vybrat tu správnou technologie a materiál.

16.5.2017

Přibylo vám do rodiny další auto, které se do garáže už nevejde? Vybudujte pro něj pevnou parkovací plochu před domem.

15.5.2017

Plánujete si vybudovat před domem chodník nebo příjezdovou cestu, ale nechcete vybranou plochu zcela zbavit trávníku? Zatravňovací dlažby vás určitě uspokojí.

12.5.2017

Cesty, chodníčky a pěšinky v zahradě si zhotovíme potom, co jsme si je v zahradě vyšlapali. Budete tak mít jistotu, že jste vybrali správné místo. Pěšiny v zahradě stavíme ze dřeva, kamene, kamínků i oblázků.

11.5.2017

Venkovní dlažba je velmi důležitým jak architektonickým, tak stavebním prvkem celé stavby a je proto nutné věnovat její realizaci náležitou pozornost. Nabídka na trhu je skutečně široká a tak je jednoduché vybrat dobře nebo se naopak ve výběru zmýlit.

10.5.2017

Potřebujete k domu novou příjezdovku a zároveň nechcete zbytečně utrácet? Dobrým řešením může být použití zámkové dlažby.

9.5.2017

Chodník, cesta, parkoviště a jiné venkovní komunikace se dají postavit levně a zároveň kvalitně. Stačí pouze vědět, jaký materiál je třeba použít.

5.5.2017

Příjezdovka je nedílnou součástí každého domu. Musí být hlavně pevná, jelikož se jedná o komunikaci, kterou využívají auta. Ale z čeho takovou cestu udělat?

4.5.2017
 
Každá zahrada vyžaduje venkovní dlažbu. Přístup k domu či příjezdová cesta musí být ze zpevněného materiálu. Možností, jak zakomponovat dlažbu, je více. Je však potřeba o ni také náležitě pečovat. 
 

3.5.2017

Většinu plochy moderních zahrad tvoří trávník, zpevněné plochy pak zámková dlažba. Trávu můžete sekat pohodlně, pokud si vyberete správný stroj. Na velké plochy se hodí zahradní traktor.

2.5.2017

Zámková dlažba byla původně určena především na velká prostranství, cyklistické stezky či dláždění náměstí. Proč si ji lidé oblíbili tak, že ji využívají i v zahradách?

28.4.2017

Beton už nepatří mezi těžké materiály, které se nehodí na jemné práce. Naopak zámková dlažba v zahradě může působit velmi příjemně, navíc má mnoho kladných vlastností.

27.4.2017

Zámkovou dlažbu může mráz poškodit. Oprava propadlé dlažby je velmi jednoduchá.

24.4.2017

Postavit si chodník na zahradě nebo před domem není žádný problém. Stačí zvolit ten správný materiál a udělat si den volna.

21.4.2017

Správně navržená zahrada musí mít i zpevněné chodníčky a příjezdovou cestu. Dlažbou je možné zpevnit také terasu nebo parkovací stání pro automobil.

20.4.2017


Asfaltovou příjezdovou cestu má dnes každý druhý majitel rodinného domu. Pokud se chcete alespoň trochu odlišit, měli byste se na asfalt vykašlat a jít jinou cestou.

19.4.2017

Poté, co položíme dlažbu do štěrkového lože, nesmíme zapomenout na důkladné zapískování volných spár a zhutnění. Je potřeba zjistit, jaký písek na spárování použít.

18.4.2017

Používáte terasu jako druhý domov? To, jak se na ní budete cítit, ovlivňuje také výběr podlahové krytiny na terasu. Nejčastěji na ni najdeme dlažbu.

14.4.2017

Rozhodli jste se, že si postavíte ke garáži novou příjezdovou cestu? Rozhodně nevolte asfalt. Jedná se o drahé a vzhledově nepříliš atraktivní řešení.

13.4.2017
 
Chystáte se na stavbu příjezdové cesty nebo byste si rádi pořídili kvalitní podlahu pro vaši terasu? Zapomeňte na tradiční dlažby, zámková varianta je mnohem lepší.
 

12.4.2017

Přemýšlíte o nové příjezdové cestě k domu nebo potřebujete vybudovat nový chodník k bazénu? Volbou číslo jedna by pro vás měla být zámková dlažba.

11.4.2017

Při výběru zámkové dlažby je třeba zvážit provozní zatížení dlažby a její estetické začlenění.

10.4.2017

Betonová dlažba přináší do zahrady mnoho možností využití.

6.4.2017

Hledáte vhodný materiál na stavbu příjezdové cesty či stezky kolem domu? Nejlepším řešením je dlažba na zámek.

5.4.2017

Nejen trávník a záhony, ale i cestičky a chodníčky v zahradě vyžadují péči a údržbu.

4.4.2017

Už vás nebaví betonová fádnost vašeho příjezdu nebo byste si rádi na zahradě vystavěli chodník až k bazénu? Ideální volbou by v tomto případě měla být zámková dlažba.

3.4.2017


Chcete si nechat před domem vybudovat chodník nebo plánujete stavbu nové příjezdové cesty? Dlažba na klíč je pro tyto účely naprosto ideální.

Životnost a funkčnost zpevněných ploch neurčuje jen kvalita pokládky a materiálu, ale také náležitá péče.

Beton využíváme na zahradě v mnoha podobách, často si to ani neuvědomujeme. Beton používáme na základové pásy, betonové podloží dlažby, ale i jako zídky a dlažby.

Všude, kde je potřeba mít pevnou půdu pod nohama se musíme rozhodnout, zda zvolíme zatravňovací dlaždice nebo zámkovou dlažbu.

Parkujete celoročně na pozemku u domu nebo chalupy? Pak je potřeba vyřešit otázku, čím tuto parkovací plochu zpevnit.

Zámková dlažba propojí komunikaci s domem, vydláždíte s ní chodník i terasu. Znáte její vlastnosti?

Zahradní bazény patří již mezi standardní vybavení našich zahrad. Zapuštěné bazény zahrnují řadu stavebních a výkopových prací.

První, co na vás u rodinného domu vyvolá dobrý či špatný dojem, je jeho celkový vzhled. Důležitá je i úprava jeho okolí a výběr materiálů.

Ne každou plochu na zahradě je možné osázet trávou. Některé plochy musíme zpevnit a právě zde přichází na řadu zámková dlažba.

Chystáte se stavět nebo provádět terénní úpravy a nemáte k dispozici potřebnou techniku? Obraťte se na specializovanou firmu, která vám pomůže s úpravou terénu i odvozem zeminy.

Zahradní chodníčky i cestičky v zahradě zpevňují nejen zemi, ale mají rovněž funkci estetickou.

Odstranění plevele z chodníku nebo zámkové dlažby je velmi úmorné. Můžete se jej zbavit bez chemie.

Také vás trápí otázka, zda vydláždit okolí domu, terasu nebo cestičku v zahradě?

Mít krásný a harmonický domov touží každý. Domov není jen dům, ale také zahrada, příjezdová cesta a jeho okolí, o které musíme náležitě pečovat.

řezání zámkové dlažby

V případě, že potřebujete provést pokládku zámkové dlažby složitějších tvarů, je potřeba ji nařezat. Otázkou je jak. Jednou z možností je použití diamantového kotouče na zámkovou dlažbu spolu s ruční úhlovou bruskou nebo pilou na stavební materiály.

Zahradní chodníčky, cestičky, příjezdové cesty, parkovací místo či plochy pro posezení jsou často nerovné, tvoří se na nich výmoly a tedy i kaluže. Často je pak nebezpečné se na nich pohybovat a je proto vhodné učinit krok vpřed a zpevnit je pomocí zámkové dlažby.

sekačka

Bez kvalitního zahradního vybavení se při pěstování rostlin rozhodně neobejdete. Vybrat si to správné vybavení a zahradní potřeby není v tak bohaté nabídce nijak snadné.

párty stan

Ochrana před deštěm, sněhem větrem a dalšími rozmary počasí. Především na venkovních akcích chtějí pořadatelé této ochrany dosáhnout v maximální možné míře. Řešením jsou party stany. Tyto v podstatě zahradní stany lze využít pro mnoho příležitostí.

zámková dlažba

Zámková dlažba může být skvělým řešením pro chodníky i příjezdové cesty, ale také jako ozdoba zahrady.

Zámkovou dlažbu můžete vybírat podle tvaru, barvy i podle stupně zátěže. Na co je dobré pamatovat při pokládce venkovní dlažby?

zámková dlažba

Příjezdová cesta může být jednobarevná či vícebarevná zajímavá mozaika. V posledních letech je zámková dlažba velmi oblíbená na příjezdové cesty i jako parkovací místo pod váš vůz. Díky zámkové dlažbě se nebrodíte od domu či k domu v blátě.

zámková dlažba

Vzhled a trvanlivost zpevněných ploch v okolí domu ovlivňuje použitý materiál a kvalita zpracování. Dalším zásadním bodem je pravidelná údržba. Při opravách vám nebude stačit jen wapka a proud vody.

Zámková dlažba je nedílnou součástí komunikace, slouží jako chodník v zahradě nebo příjezdová cesta. Zámková dlažba má všestranné využití, ale zaslouží si také náležitou péči.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.