Zámková dlažba je nedílnou součástí komunikace, slouží jako chodník v zahradě nebo příjezdová cesta. Zámková dlažba má všestranné využití, ale zaslouží si také náležitou péči.


Každodenním využíváním se dlažba velmi snadno znečistí od bláta, olej z vozu nebo si s ní pohrají vandalové. Každá nečistota hyzdí vzhled zámkové dlažby. Vyčistit můžete dlažbu pomocí specializované firmy nebo svépomocí.


Čištění zámkové dlažby svépomocí

Zámkovou dlažbu lze vyčistit poměrně snadno. Očistěte ji od hrubých nečistot, především zlikvidujte bahno, mech a lišejníky. Následně lze provádět řádné hloubkové čistění, kterým odstraníme olejové skvrny a další nečistoty.


Důležitým krokem je také zametání. Koště pomůže odstranit nečistoty z povrchu a také písek. Snadno také vyčistíte obrubníky. Pokud se ve spárách dlažby objeví plevel, mžete jej vytrhat ručně nebo jej vyškrábat a vytrhat s kořeny. Skvělým pomocníkem bude také postřik proti plevelu.


Není nutné drhnout dlažbu s kartáčem v ruce. Na trhu existuje mnoho speciálních čističů, které si poradí i se silně znečištěnou dlažbou. Zvolíte-li herbicidní a fungicidní prostředky, zbavíte se řas, plísní a dalších parazitů. Použít můžete i vysokotlaký čistič, který silným proudem vody odstraní veškeré nečistoty. Na olejové skvrny lze používat enzymatické odstraňovače skvrn.


Venkovní dlažba je vaší vizitkou. Je jedno z jakého je materiálu, je potřeba aby byla pravidelně zametaná, pokud ji využíváte jako chodník, může být opatřena protiskluzovým povrchem. V zimě ze zámkové dlažby pravidelně odstraňujte sníh, zabráníte tak tvorbě mechu ve vlhké dlažbě. Pokud nechcete používat chemii, můžete využívat také parní čističe. Účinně odstraní veškeré skvrny od oleje, soli, bahna, barev, atd. Čím pečlivěji se budete o dlažbu starat, tím déle bude vypadat hezky.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.