zámková dlažba

Vzhled a trvanlivost zpevněných ploch v okolí domu ovlivňuje použitý materiál a kvalita zpracování. Dalším zásadním bodem je pravidelná údržba. Při opravách vám nebude stačit jen wapka a proud vody.


Na dlažbu působí povětrnostní vlivy jako je déšť, sníh, vítr či mráz, ale i každodenní provoz a zatížení, ale také přirozené stárnutí a působení okolní zeleně. U zámkové dlažby je důležité, jak je položená. Tenčí dlažba se lepí, silnější se pokládá do pískového podloží. V případě, že je dlažba poškozená, je potřeba ji rozebrat a vyměnit poškozenou část.


Čistota nade vše

Zejména před garáží a na pojezdových a parkovacích plochách se nevyhnete olejovým skvrnám, stopám po pneumatikách, ale i nečistotám z deště a sněhu. Je potřeba dlažbu řádně očistit proudem vody, lze použít přípravky na čištění dlažby. Po každém umytí použijte vhodnou impregnaci. Tím zabráníte vsakování nečistot a vody do dlažby.

Oživit se dají také sluncem vyšisované barvy dlažby. Je to možné pomocí akrylátové jednosložkové krycí barvy pro nátěry betonových ploch. Rovněž dlažbu zbavujte plevele a mechu. Dlažba pak nevypadá zanedbaně. Pokud je dlažba na stinném místě, může se mech objevit opakovaně, proto používejte fungicidní prostředky, které jej dokonale zlikvidují.


Ochrana venkovních ploch před sněhem a náledím

Pokud je venkovní plocha pod nánosem sněhu a ledu, je potřeba jej odstranit. Je proto potřeba mít ve výbavě kvalitní hrablo nebo sněžnou frézu. Záleží, jaký terén a jak velký budete odhrabávat. Nezapomeňte na technickou sůl na posyp. Na jaře je třeba dlažbu řádně omýt, sůl zanechává stopy.


Aby dlažba vydržela dlouho hezká, je potřeba, aby byla správně položená a zhutněná. Materiál vybírejte podle účelu a zatížení. Jinak silnou dlažbu potřebujete na chodníček mezi záhony a jinou zase na příjezdovou cestu ke garáži.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.