zámková dlažba

Příjezdová cesta může být jednobarevná či vícebarevná zajímavá mozaika. V posledních letech je zámková dlažba velmi oblíbená na příjezdové cesty i jako parkovací místo pod váš vůz. Díky zámkové dlažbě se nebrodíte od domu či k domu v blátě.


Dlaždice mohou mít různé barvy a tvary. Jednotlivé dlaždice mohou mít různý odstín a vytvoří tak před domem velmi zajímavé obrazce. Můžete jimi odlišovat parkovací místa, apod. Příjezdová cesta pak není nudné parkoviště podobné těm u nákupních center. Zámková dlažba může rovněž připomínat kámen.


Její výhody jsou:

  • odolnost vůči mrazu
  • odolnost vůči chemikáliím
  • životnost
  • minimální údržba


Na kvalitě zámkové dlažby záleží

Zámková dlažba je stejný produkt jako jakýkoliv jiný a proto si i na jejím výběru dejte záležet. Rovněž pokládka zámkové dlažby musí být provedena precizně. V opačném případě se mohou dlaždice postupně uvolňovat. V případě, že je podloží špatné, mohou se v něm tvořit prohlubně, ve kterých se při dešti vytvoří kaluže.


Typ a barva zámkové dlažby může ladit s barvou fasády nebo plotu. Aby vaše dlažba působila harmonicky, nezapomeňte také na obrubníky a palisády. Pomohou zpevnit okraje dlážděné plochy a pomohou s oddělením různých typů ploch. Obrubníkové prvky mají různé formáty. U domu se nejčastěji používají rozměry 500 a 1000 mm.


Pokládku dlažby je nejlepší provádět v suchých letních měsících. Stejně jako kvalitní položení, je důležité i spárování zámkové dlažby. Základem je pak správná příprava podloží, které ve výsledku ovlivní životnost zámkové dlažby. Hloubka dna výkopu je závislá na účelu a zatížení budoucí dlažby. Dlažba se spáruje jemným křemičitým pískem, který vmetete do spár koštětem. Písek musí být vždy suchý.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.