sekačka

Bez kvalitního zahradního vybavení se při pěstování rostlin rozhodně neobejdete. Vybrat si to správné vybavení a zahradní potřeby není v tak bohaté nabídce nijak snadné.


Výběr velkého nářadí

Na zahradě se při pěstování rostlin i stromů musíte často ohánět nejrůznějším náčiním. K základnímu zpracování půdy je potřeba pořídit rýč, vidle a motyku a také lopatu. Pro údržbu trávníku je potřeba mít hrábě. Dále je potřeba pořídit si ruční pilu, nůžky, kosu, sekeru a nůžky na živý plot.


Rýč se hodí pro hrubé práce na zahradě. Neobejdete se bez něj zejména na začátku a konci zahradní sezóny. Využijete ho pro vyhloubení jamek pro stromy a keře, rycí vidle vám usnadní kypření půdy. Rovněž je rýč vhodný pro provzdušňování trávníku, vyrývání kořenové zeleniny, atd.


Lopata je vhodná pro práci s kompostem, pískem a půdou. K přípravě záhonu vám přijdou vhod také kovové hrábě, které uhrabou půdu. Rozhodně kupujte kvalitní kousky, které se nerozpadnou po prvním použití. Pro ořezání rostlin se hodí zahradnické nůžky a na větší větve také pilku. Živý plot zastřihujte pravidelně nůžkami na zahradní plot. Pro kypření půdy využijete kultivátor, sázecí kolíky a sazečku cibule.


Nezbytným pomocníkem je také zahradní konev nebo zahradní hadice, které usnadní zalévání či napouštění nádrží a bazénů.


Výběr zahradní techniky

Aby byla práce snadná, je dobré si pořídit také pomocníky jako jsou křovinořezy, sekačky na trávu, vyžínače, plotostřihy, kultivátory.


Pro odstraňování starých stromů jsou ideální řetězové pily, pro velký pozemek zase travní traktory. Veškerý odpad můžete dát do drtiče a vyrobit si tak základ na kompost, se kterým zjara prohnojíte zahradu. Půda získá potřebné živiny.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.