Zahradní chodníčky, cestičky, příjezdové cesty, parkovací místo či plochy pro posezení jsou často nerovné, tvoří se na nich výmoly a tedy i kaluže. Často je pak nebezpečné se na nich pohybovat a je proto vhodné učinit krok vpřed a zpevnit je pomocí zámkové dlažby.


Proč zámková dlažba?

Zámková dlažba je moderní a oblíbená. Díky svému vzhledu a vlastnostem je kvalitní a estetický doplněk pro okolí domu a zahradu. Zámková dlažba má charakteristický tvar, kdy jednotlivé kostky do sebe zapadají a navzájem se uzamykají, čímž tvoří pevnou plochu. Hodí se i pro velmi namáhané plochy jako je parkoviště či příjezdové cesty k domu.
Vyrábí se z betonu, který má skvělé vlastnosti jako jsou odolnost, pevnost, nízká obrusnost, odolnost proti mrazu, posypové soli i chemikáliím. Zámková dlažba se opatřuje impregnací, která vytvoří na kostce nenasákavý povrch. Výhodou je cenová dostupnost, nenáročnost na údržbu a možnost mnoha způsobů využití. Pokládka zámkové dlažby je vhodná přenechat profesionálům. Předejte tak problémům s nekvalitní pokládkou či spádováním, apod.


Se zámkovou dlažbou můžete vytvářet nejrůznější vzory. Vybírat můžete podle svého vkusu geometrické tvary, pravidelné i nepravidelné vzory , které lze skládat do různých obrazců. Na místa jako jsou podlahy před vchodem, nepokládejte dlažbu s ostrými hranami.


V případě, že chcete umístit dlažbu například do zahrady jako chodníček nebo před garáž, můžete zvolit také zatravňovací dlažbu do které zasejete trávu. Tento typ dlažby má vynikající odvodňovací vlastnosti a dodá ploše pěkný vzhled. Zatravňovací dlažba lze využít na příjezdové cesty, parkoviště, na zpevnění svahů, zelená parkoviště či jako plochy pro odstavení automobilů.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.