řezání zámkové dlažby

V případě, že potřebujete provést pokládku zámkové dlažby složitějších tvarů, je potřeba ji nařezat. Otázkou je jak. Jednou z možností je použití diamantového kotouče na zámkovou dlažbu spolu s ruční úhlovou bruskou nebo pilou na stavební materiály.

Nářadí na zámkovou dlažbu vyberte s ohledem na výšku dlaždic zámkové dlažby. Vyhněte se cirkulárkám a vysokorychlostním pilám na kov. Důležitá je bezpečnost, nezapomeňte prosím na ochranné pomůcky.

 

Výběr nářadí

  • Úhlová bruska - Je možné použít úhlovou brusku menších průměrů, ale práce bude poměrně složitější a řez může být nepřesný. díky řezání za sucha vznikne velké množství jemného prachu. Na jeden zátah je doporučeno řezat max. 40 mm, aby nedošlo ke spálení kotouče.
  • Benzinová rozbrušovačka - Zámková dlažba lze řezat také pomocí velké benzínové či elektrické pily, které jsou vyrobeny pro průměr diamantových kotoučů 300 až 450 mm. Vhodná je bruska, která umožní při řezání chlazení vodou.
  • Řezačka na dlažbu - řezačka na dlažbu si hravě díky silnému motoru poradí nejen s obklady, ale také zámkovou dlažbou. Při práci lze využít chlazení, čímž nedochází k prašnosti.

 

Výběr kotouče

Diamantový kotouč vyberte podle typu zařízení, se kterým budete dlažbu řezat. Průměr diamantového kotouče musí odpovídat tomuto zařízení. Vhodný je segmentový nebo turbo-segmentový kotouč. Důležité je správné určení materiálu, který chcete řezat. Zámkovou dlažbu lze řezat diamantovým kotoučem na středně tvrdý materiál, beton a zámkovou dlažbu. S výběrem kotouče vám pomůže také prodejce.

 

Svěřte se do rukou odborníků

Zámková dlažba není náročná na pokládku. Nicméně chcete-li si ušetřit čas i starosti a zároveň mít záruku za provedené práce, pak se svěřte do rukou odborníků. Odborná pokládka zámkové dlažby zahrnuje v případě potřeby i řezání dlažby, kdy pracovníci využívají své profi zařízení a vy se nemusíte o nic starat. Rovněž vám pomohou vybrat, vyměřit a spočítat potřebné množství dlažby pro váš chodník, cestu či parkovací plochu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.