Mít krásný a harmonický domov touží každý. Domov není jen dům, ale také zahrada, příjezdová cesta a jeho okolí, o které musíme náležitě pečovat.


Zámková dlažba - cesta jako k zámku

V exteriéru můžete použít mnoho druhů dlažby. Jednoznačně nejoblíbenější je zámková dlažba. Má velkou škálu barev a odstínů, může být ve tvaru klasický obdélníčků, úhelníků nebo se může podobat přírodnímu kameni. Výběr bude velmi náročný, aby došlo k dokonalé harmonii, je potřeba vybrat vhodnou barvu i tvar. Pro pokládku zámkové dlažby si můžete objednat odborníky.

 

Kudy povede cesta?

Nejspíše není pro vás těžké určit si, kudy povede příjezdová cesta k vašemu domu, kde bude zámková dlažba položena. Pokládce dlažby musí předcházet přípravy. Povrch pod dlažbou musí být skutečně rovný, pokud není rovný terén, je nutné jej srovnat. Pokud bude sloužit dlažba jako příjezdová cesta, je potřeba zvolit tloušťku, která odolá velkému tlaku. Rovněž nezapomeňte na obrubníky.


Pokládka dlažby

Poté, co si nachystáte obrubníky i podklad, můžete začít pokládat dlažbu. Při pokládce se začíná od nejnižšího místa, nikdy ne od nejvyššího. Ukládání je nenáročné, pravidelné tvary poskládáte do sloupců, případně můžete vytvářet různé geometrické tvary a vzory. Nepravidelné tvary musí na sebe správně navazovat.

 

Dojedete až ke dveřím

Položenou dlažbu je potřeba vyspárovat nasypáním jemného křemičitého písku, který necháme pár dní ležet a poté přebytečný písek z cesty či parkovací plochy smeteme. Pro zámkovou dlažbu je nezbytné zhutnění. Díky nové příjezdové cestě dojedete až ke dveřím pohodlně. Zámková dlažba odolá větru i dešti, posypové soli, nevadí ji olej a chemikálie. Kvalitní příjezdová cesta nám ušetří mnoho starostí. Pokud máme vůz, pak je naprosto nezbytná. Zámkovkou můžete vydláždit také místo pod přístřeškem pro auto.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.