Také vás trápí otázka, zda vydláždit okolí domu, terasu nebo cestičku v zahradě?


Hitem je zámková dlažba

V současné době se terasa, okolí bazénu i chodníky nejčastěji dláždí pomocí zámkové dlažby, která mnohdy představuje nejpohodlnější a přesto estetické řešení. Navíc nejde o nijak náročnou finanční investici. Mnoho lidí si zvládne udělat pokládku zámkové dlažby svépomocí. Kdo však chce zajímavější řešení, zpravidla sáhne po jiných přírodních materiálech.


Pokládka dlažby

Pokládka jakékoliv dlažby musí proběhnout na dokonale rovný a vyspádovaný povrch. Je možné jej také vybetonovat 10 cm vrstvou betonu. Použít můžete nejen zámkovou dlažbu, ale také keramické dlaždice nebo klinker cihly. Ty jsou velmi odolné a ukládají se stejně jako zámková dlažba do pískového lože. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena tohoto materiálu.


Alternativa k zámkové dlažbě

Alternativou k zámkové dlažbě mohou být malé čedičové kostky, tzv. kočičí hlavy, které se hodí k jakémukoliv stylu zahrady. Z přírodního kamene je oblíbená štípaná břidlice. Ta má tmavošedý povrch bez struktury, ale využívejte hrubší kusy, které neprasknou.


Oblíbená je také keramická dlažba. Můžete si vybírat velkoformátové dlaždice i malou mozaiku. Rovněž můžete vybírat nejrůznější barvy a vzory. Oblíbená je terrakota, která se hodí pro selský styl. Chcete-li opravdu netradiční dláždění terasy, vyzkoušejte dřevěné kostky. Vyrábějí se z odpadového dřeva, jejich pokládka je stejná jako u kamenných kostek, nicméně mnohem snazší.


Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda chcete terasu vydláždit či ne, můžete opravit starý popraskaný beton nebo cestičky vysypat štěrkem. Můžete kolem vystavět malinké zídky z cihel, čímž olemujete prostor. Vrstva štěrku by měla být 5-6 cm štěrku a nebo mramorové drtě. Terasa tak bude skutečně velmi efektivní a příjemná na pohled.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.