Zámková dlažba propojí komunikaci s domem, vydláždíte s ní chodník i terasu. Znáte její vlastnosti?


Vlastnosti zámkové dlažby

Zámková dlažba patří mezi nejoblíbenější stavební materiály. Má velkou pevnost, je nasákavá, mrazuvzdorná, odolná, unese i velkou zátěž. Při výběru zámkové dlažby vycházejte z kritérií jako jsou nosnost, odolnost, půdní podmínky, jaké máme nároky na její vlastnosti, zda chceme hladkou nebo drsnou, případně barevnou variantu.


Barevné provedení dlažby

Zámková dlažba prodej lze pořídit v mnoha barevných variantách. Můžete tak vytvářet barevně odlišné plochy, ale i zajímavé ornamenty a obrazce či střídat dvě barvy mezi sebou, jako na šachovnici. Zámková dlažba má také celou řadu tvarů.


Pořizovací cena zámkové dlažby

Cena betonové zámkové dlažby se pohybuje okolo 350 Kč/ m2. Na jeden metr čtvereční se vejde 30 - 50 kusů dlažby. Dodávána je na euro paletách. Zámková dlažba není náročná na výrobu, nezatěžuje životní prostředí, navíc lze snadno recyklovat.


Pokládka zámkové dlažby

Poté, co si vyberete vhodný typ dlažby, její barvu i vzor, je potřeba zvážit, zda si ji položíte sami nebo si objednáte pokládku zámkové dlažby na klíč. Je potřeba vybrat dlažbu i vhodný postup při pokládce, podle typu půdy. Podloží musí být velmi pevné a stabilní. Chodník musí mít jasně danou šířku a délku, jeho ohraničení se provádí pomocí obrubníků. Dlažební kostky se pokládají na suchý a nevymrzlý podklad. Venkovní teplota nesmí klesnout pod 5 stupňů Celsia a při pokládce by mělo panovat slunečné počasí. Pokládka začíná od nejnižšího do nejvyššího místa. Jednotlivé kostky mají mezi sebou jen těsnou mezeru, který se následně vysypává jemným křemičitým pískem.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.