Parkujete celoročně na pozemku u domu nebo chalupy? Pak je potřeba vyřešit otázku, čím tuto parkovací plochu zpevnit.


Zatravňovací dlaždice

Pro stání v zahradě lze zvolit zatravňovací dlaždice. Prodávají se jako betonová dlažba nebo jako plastová. Tento typ dlažby se pokládá do drenážní drtě, kdy je třeba zeminu nahradit štěrkovou drtí. Žádná dlaždice by neměla přečuhovat, usnadní nám to sečení trávy. Tam, kde parkujeme vůz, je vhodné položit dlažbu po celé ploše.


Zámková dlažba

Moderním materiálem je zámková dlažba prodej. Vybrat si můžete různé tvary, například kostky, hranoly, íčka, vlnky a další. Rovněž lze vybrat libovolnou barvu. Zámková dlažba se pokládá do štěrkového lože, povrch je potřeba řádně zhutnit. Zámková dlažba je velmi odolná vůči solím, chemikáliím, mrazu i vodě. Unese velkou zátěž, pokud zvolíme správnou tloušťku materiálu.


Kameny a cihly v betonu

Další variantou jsou kostky nebo kameny zalité v betonu. Výhodou je, že ve spárách nebudou nečistoty nebo plevel. Tento typ dlažby při pokládce vyžaduje hlubší podloží, aby nedošlo v zimě k popraskání betonu. Celá plocha musí být řádně vyspádovaná. Jednou z variant jsou také cihly v betonu, které položíme do vrstvy štěrku a zvlhčeného betonu. Cihly se zalijí řídkým betonem a řádně se uhladí. Úhlovou bruskou se vrchní část betonu vybrousí, aby byly jednotlivé cihly vidět.


Kačírek

Vhodným zpevňovacím materiálem může být také kačírek. Můžete prostor vysypat nebo zvolit pokládku ve formě velkých dlaždic. Dlaždice pokládáme do štěrku a písku, podobně jako při pokládce zámkové dlažby na klíč. Tvrdé a nepropustné podloží musí být vyspádované, odvede tak vodu, která by jinak vytvářela na povrchu louže. Spád může ústit do drenážní trubky nebo odvodňovacího kanálku.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.