Všude, kde je potřeba mít pevnou půdu pod nohama se musíme rozhodnout, zda zvolíme zatravňovací dlaždice nebo zámkovou dlažbu.

Zatravňovací dlaždice

Plastové zatravňovací dlaždice, neboli vegetační dlažba, Se stejně jako betonová dlažba vyrábějí recyklací. V tomto případě jde o kombinaci plastového odpadu a polyethylenových fólií. Tento typ dlažby je finančně nákladný. Vybrat si můžete z mnoha typů.

Výhody a nevýhody zatravňovacích dlaždic

Mezi výhody zatravňovací dlažby patří, že tenké stěny dlažby rychle zarostou trávou a jsou téměř neviditelné. Lze ji využít ke zpevnění chodníků, garážových stání a sesouvajících se svahů. Snadno ji přizpůsobíte okrajům a není potřeba používat obrubníky. Nevýhodou je, že tento typ dlažby se nehodí všude. Plastová dlažba oproti betonové zámkové dlažbě mnohem kluzčí.

Zámková dlažba

Zámková dlažba prodej je nejoblíbenějším materiálem na budování chodníků, příjezdových cest, ale i teras a okolí bazénů. Dlažba je vyrobena z prefabrikovaného betonu, skládá se na principu zámků, proto se jí říká zámková. Kdykoliv ji můžete rozebrat a opětovně složit.

Výhody a nevýhody zámkové dlažby

Jaké jsou výhody a nevýhody zámkové dlažby při pokládce? Můžete si vybrat z mnoha barevných variant a tvarů, rovněž je velmi mechanicky odolná a paropropustná, neklouže a není nutné řešit diletace. Nevýhody jsou náročnější pokládka, chemikálie a benzín se dají z dlažby jen těžce odstranit.

Pokládka obou typů dlažeb

Při pokládce zámkové dlažby na klíč i zatravňovací dlažby je postup stejný, nicméně rozdíly jsou významné v pořizovací ceně. U plastové zatravňovací dlažby není potřeba řešit pravidelné rozestupy mezi tvárnicemi, štípat hrany a rohy. Jednoduše dlažbu položíte, zasijete do ní osivo.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.