Beton využíváme na zahradě v mnoha podobách, často si to ani neuvědomujeme. Beton používáme na základové pásy, betonové podloží dlažby, ale i jako zídky a dlažby.


Beton v zahradě

Důvody, proč tolik používáme beton v zahradě, jsou nízká pořizovací cena, výborné vlastnosti materiálu a velmi rychlá realizace. Například zámková dlažba či opěrné zdi mohou na svém místě být za pár hodin.


Základem je dlažba

Základem zpevněných ploch, jako jsou chodníčky, příjezdové cesty či terasa, je právě beton, nejčastěji v podobě zámkové dlažby. Využít můžete i moderní dlaždice z betonu, kdy v jednom balení najdete více velikostí a barev. Plocha pak vypadá velmi přirozeně.


Ploty z betonu

Dalším prvkem, který je stejně důležitý, jako zámková dlažba prodej je plot okolo pozemku. Z tvarovek lze postavit sloupky, které pak opatříte výplní z plastu nebo dřeva. Ploty nepotřebují žádnou podezdívku. Betonové panely mají navíc velké množství dezénů, budou vypadat velmi originálně.


Betonové obrubníky

Pokládka zámkové dlažby vyžaduje také využití betonových obrubníků. Beton lze využít také na výrobu celých opěrných zdí, kterými zajistíme svah proti pádu nebo oddělíte cestu od trávníku, apod. Prvky lze libovolně stavět na sebe a vyplňovat rostlinami. Zajímavě vypadají také palisády z betonu, které mohou být zbarvené jako dřevo.


Beton na každém kroku

Z betonu se vyrábí také nejrůznější dekorativní prvky. Můžete si do zahrady umístit pítko pro ptáky či fontánu, nejrůznější malé či velké květináče, plastiky, ale také betonové krby, grily, moderní ohniště. Beton je velmi tvárný, odolá nízkým i vysokým teplotám, snadno se udržuje. Moderním je také nábytek z betonu, který vám nikdo neukradne.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.