3.4.2017


Chcete si nechat před domem vybudovat chodník nebo plánujete stavbu nové příjezdové cesty? Dlažba na klíč je pro tyto účely naprosto ideální.


Pečlivě vybírejte

Zámkovou dlažbu je potřeba vybírat pečlivě. Vzhled je zde až na posledním místě. Hlavní stránkou, na kterou byste měli brát zřetel, je odolnost a nosnost. Je velký rozdíl mezi chodníčkem lemujícím bazén a cestou, po které budou pravidelně jezdit auta. Zaměřte se hlavně na tloušťku, tvar a také na to, jak do sebe jednotlivé díly zapadají. Dlažba by měla tvořit jednolitý celek, který bude působit dobře a zároveň bude dostatečně odolný.


Budování

Jakmile skončíte s výběrem, přichází druhá fáze v podobě pokládky zámkové dlažby. Geologické předpoklady jsou zde naprosto klíčové, zvláště, jedná-li se o budování cesty. Pro terasy či chodníky stačí vytvořit pouze malé výkopy, při stavbě cesty bude ale potřeba kopat až do hloubky jednoho metru. Samotný podklad tvoří vrstva hrubé drti kombinovaná s jemný štěrkem. Každou vrstvu je potřeba důkladně zhutnit, aby bylo podloží dostatečně kvalitní a vydrželo i hustý provoz.


Ukázka

Samotný design samozřejmě není nedůležitý, mnohé zámkové dlažby dokáží stvořit velice líbivé mozaiky, po kterých je pomalu škoda šlapat či jezdit. Dlažba se v obchodě obvykle vybírá z katalogu, ale někteří obchodníci mají k dispozici i své vlastní ukázkové středisko, kde si může zákazník udělat o konečném výsledku lepší obrázek. Dobrý prodejce vám vysvětlí veškerou problematiku a pomůže s výběrem. Zámková dlažba prodej by měl probíhat v přátelském duchu a příjemném prostředí.


Domácí práce

Češi jsou lidem šikovným. Proto je hodně věcí v domácnostech vyrobeno či opraveno svépomoci. V případě zámkové dlažby byste ale neměli příliš spoléhat na své schopnosti a přenechat celý projekt profesionálům. Zkušení odborníci provedou pokládku nejen rychle, ale hlavně kvalitně, což sice stojí peníze, ale jistota je sichr.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.