4.4.2017

Už vás nebaví betonová fádnost vašeho příjezdu nebo byste si rádi na zahradě vystavěli chodník až k bazénu? Ideální volbou by v tomto případě měla být zámková dlažba.

 


Vypadá dobře

Tradiční betonové kachlíky, které jsou součástí moha náměstí po celé republice, jsou už dávno z módy. Zámková dlažba nejen lépe vypadá, ale je i daleko odolnější. Samozřejmě záleží, jakou mozaiku si vyberete. U kvalitních prodejců je obvykle výběr široký a mnohdy jsou k dispozici i ukázky již vytvořených vzorů. Klasicky by měla zámková dlažba prodej probíhat v přátelském duchu. Prodejce by měl být nejen příjemný, ale také by měl umět poradit. Ne každý se totiž v dlažbě vyzná.


Pokládka

Pokud máte alespoň nějaké zkušenosti s pokládáním plovoucí podlahy či kachliček v koupelně, mohli byste zvládnout i pokládku zámkové dlažby. Jedná se o podobný styl práce. V tomto případě je to ale mnohem složitější. I u budování malé cestičky je totiž potřeba vytvořit výkop a umístit do něj podloží z drceného kamení. Každou vrstvu podloží je pak nutné zhutnit a vytvořit tak základ pro samotnou dlažbu. Chodník potřebuje jen malý výkop, příjezdová cesta už si ale vyžádá metrovou hloubku. Proto, pokud chcete mít jistotu kvalitního výsledku, doporučujeme oslovit profesionály, mezi které patří i naše firma, a nechat si provést pokládku zámkové dlažby na klíč.


Dá se rozebrat

Zámková dlažba má mnoho nesporných výhod. Díky nízkým pořizovacím nákladům si můžete vybudovat chodník mnohem levněji než kdybyste si vybrali klasickou dlažbu. Ta, na rozdíl od zámkové dlažby, navíc není tolik uzpůsobena k odolání různým vlivům počasí, například dešti či mrazu. Navíc se nedá rozebrat a následně zase složit do původního vzoru. To se hodí v případech, kdy musí potrubí či elektrické vedení vést právě pod vaší pěšinkou.


Vydrží i mrazy

Chodník se dá vytvořit z mnoha materiálů, ale zámková dlažba je k tomu nejlepší. Nejenže odolá jakémukoliv počasí, ale je i poměrně levná. Její cena se navíc sníží v případě, že se rozhodnete pokládku provést sami.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.