5.4.2017

Nejen trávník a záhony, ale i cestičky a chodníčky v zahradě vyžadují péči a údržbu.


Zahradní cestičky

V zahradě je potřeba mít také zpevněné povrchy v podobě chodníčků a cestiček. Ty mohou být pokryty venkovní či zámkovou dlažbou. Působení vlivů jako jsou déšť, sníh, UV záření, nízké teploty či činnost člověka se na dlažbě podepíše. Dlažba je odolná, ale mohou se objevit skvrny, které nevypadají zrovna nejlépe.


Chraňte si svou dlažbu

Při pokládce zámkové dlažby jste si jistě pochvalovali, jak pěknou dlažbu máte. Stačí pár týdnů a nechtěných chyb a už tak pěkná nebude. Stačí rozbalit na stavbě lepidlo či silikátovou omítku, nechat na ní kanystr s benzínem a skvrny jsou na světě. Proto je vhodné dlažbu chránit fólii v průběhu rekonstrukce domu i terénních úpravách.


Prevence

Vaše zámková dlažba může být ošetřena impregnací. Ta zabrání vnikání nečistot do struktury dlažby, zvýší odolnost povrchu proti oděru o 50% a zároveň zlepší vzhled dlažby. Zašlé barvy umí impregnace obnovit, bude opět vypadat jako nová. Nemusíte investovat do nových kostek. Impregnace obsahuje navíc fungicidy, které zabrání růstu plevelu ze spár mezi dlaždicemi.

 

Jak na mastné skvrny

Mastné skvrny ze své dlažby dostanete pomocí speciálních odmašťovadel. Tyto čističe si poradí s olejovými i solnými skvrnami, ale i s vodním kamenem nebo například s fleky od malty a dalších nečistot. Pro běžné čištění je vhodný vysokotlaký čistič, který zbaví dlažbu běžných nečistot. Pokud se objeví na dlažbě graffity, i to čističem dokážete hravě odstranit. Sprejeři vás nenaštvou.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.