14.4.2017

Rozhodli jste se, že si postavíte ke garáži novou příjezdovou cestu? Rozhodně nevolte asfalt. Jedná se o drahé a vzhledově nepříliš atraktivní řešení.


Nechybí jí odolnost

Mnohem lepším řešením je zámková dlažba. Není drahá, dobře vypadá a je super odolná. Hlavní výrobní složkou je beton, což je materiál, který je vždy sázkou na jistotu. Také se již používá tisíce let a stavby z něj stojí dlouhá staletí. Zámková dlažba na klíč nevděčí své odolnosti pouze materiálu, ale také způsobu uložení. Jednotlivé kusy dlažby jsou vytvarovány tak, aby dokonale zapadly s fragmenty stejného typu. Dohromady tak tvoří takzvaný zámek, který je již sám o sobě velice pevný.


Těžká úprava terénu

Aby vám příjezdovka sloužila co nejdéle, musí se vyhloubit minimálně metr hluboký výkop, jehož trasa musí kopírovat trasu budoucí cesty. I proto byste měli zapomenout, že byste si dokázali vytvořit příjezdovou cestu sami. Raději to nechte na profesionálech, kteří vědí, co dělají. V konečném důsledku je to levnější, nežli rozkopaný pozemek a stejně následné volání stavební firmě. Svépomoci je možné vytvořit si chodník okolo domu, i tak se ale jedná o vysilující práci.


Nesnadný výběr dlažby

Ještě než začne vyměřování, měli byste si vybrat vzor, který vám bude nejvíce vyhovovat. Zámková dlažba se dá pořídit v mnoha tvarových a barevných variantách, což výběr poněkud znesnadňuje. Málokdo má ucelenou představu o barvě a tvaru mozaiky, kterou chce mít před domem. Proto dnes velcí prodejci zámkových dlažeb nabízejí svým zákazníkům možnost prohlédnout si různé kombinace přímo na prodejně nebo v jejich ukázkových centrech.


Drahé, ale kvalitní

Dlažba jako taková není moc drahá, ale pokládka dlažby profesionální firmou něco stojí, ale zárukou je jistota kvalitního výsledku.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.