21.4.2017

Správně navržená zahrada musí mít i zpevněné chodníčky a příjezdovou cestu. Dlažbou je možné zpevnit také terasu nebo parkovací stání pro automobil.


Co je zámková dlažba?

Zámková dlažba je konkrétní typ betonové dlažby. Betonové dlaždice byly původně vyráběny jako levnější varianta dlažebních kostek z kamene. Vyrábí se technologií vibrolisováním či vibrolitím. Vibrolisovaná dlažba je pevná a odolná. Dlaždice odolají mrazu i chemikáliím.


Na co je vhodná zámková dlažba?

Zámková dlažba je skvělým řešením pro pokládku na chodníky, pěšiny, cyklostezky, parkoviště, v parcích, na rampách i terasách. Je možné ji pokládat v podobě zajímavých vzorů, mozaiek, jako členění ploch. Jednotlivé kostky do sebe zapadají v podobě zámků.


Zajímavé barvy a vzory

Důvodem, proč je zámková dlažba tak oblíbená, je její barevná i tvarová rozmanitost. Snadno tak přizpůsobíte architektonicky zpevněnou plochu svému okolí. Při tvorbě chodníčků a stezek také snadno uplatníte svou fantazii. Klasické šedé dlažební prvky mají ještě mnoho jiných barevných variant. Dlažbu se speciální patinou uplatníte i u starých a historických zástaveb.


Důvody proč si vybrat zámkovou dlažbu

Nejpraktičtějším důvodem je snadná pokládka zámkové dlažby na klíč i svépomocí a také možnost ji kdykoliv rozebrat a opětovně složit. Může se to hodit, když potřebujete v místě dlažby provést úpravy potrubí, natáhnout kabely internetu či elektřiny. Dalším plusem jsou nízké pořizovací ceny, možnost využití na jakémkoliv typu půdy i snadné odtékání vody z povrchu dlažby. Jistě oceníte i nenáročnost na údržbu. Betonové prvky zámkové dlažby vám dávají mnoho možností, jak vydláždit chodníčky či terasu nebo okolí bazénu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.