27.4.2017

Zámkovou dlažbu může mráz poškodit. Oprava propadlé dlažby je velmi jednoduchá.


Zima a zámková dlažba

Zimní mrazy umí potrápit nejen řidiče, ale také zanechávají stopy na domech a zařízeních. Škody zpravidla odhalíme až poté, co sníh sleze. Zámková dlažba projde zkouškou v podobě střídání deště, zimy a mrazu.


Mráz může dlažbu poškodit

Plocha zámkové dlažby se může vlivem mrazu na některých místech zvednout nebo naopak propadnout. Oprava takového poškození je nezbytná, ale není nijak náročná. Propadlá místa stačí dosypat pískem nebo štěrkem, čímž vyrovnáte rozdíl a vaše dlažba bude jako nová.


Propadlé dlaždice

Při opravách propadlých dlaždic se postupuje stejně. Na usazení jednotlivých kusů kostek vám pomůže gumová palice. Problém může u zámkové dlažby vzniknout při podsklepení její plochy. skrz dlažbu voda snadno prosákne až do sklepa.


Opravy provádějte na jaře

Popraskání zámkové dlažby ji nehrozí, pokud její pokládku přenecháte profesionálům. Základním pravidlem je zvolení správného podkladu pro daný typ dlažby. Podklad nesmí být betonový. V případě, že je podklad z betonu, může se stát, že by bylo potřeba zrekonstruovat celou plochu dlažby. Nejlepším obdobím pro opravy je jaro. V zimě bychom měli dbát na prevenci v podobě odklízení sněhu a námrazy. Při nákupu dlažby volte mrazuvzdorné dlaždice.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.