28.4.2017

Beton už nepatří mezi těžké materiály, které se nehodí na jemné práce. Naopak zámková dlažba v zahradě může působit velmi příjemně, navíc má mnoho kladných vlastností.


Doporučován odborníky

Venkovní zámková dlažba ozdobí terasu, příjezdovou cestu či plochu okolo bazénu. Každodenní vystavení nejrůznějším vlivům v podobě výkyvů teplot a změn počasí je důvodem, proč by měla být dlažba velmi odolná. Proto odborníci doporučují právě zámkovou dlažbu. V prostředí zahrady dokáže dlažba dokonale vyniknout.


Beton má skvělé vlastnosti

Betonová dlažba vyniká výraznou odolností vůči mrazu, dešti, solím i chemikáliím. Je otěruvzdorná, nabízí vysokou pevnost a stabilitu. Betonovou zámkovou dlažbu můžeme položit na všechny typy příjezdových cest, na parkoviště, ale i jako chodníčky a terasy. Oceníme její jednoduchou pokládku a také pevnost v tlaku.


Není drahý

Na cenu zámkové dlažby má příznivý vliv její bezproblémové položení. Nejlevnější variantou je šedá dlažba. Pokud se obáváte fádního vzhledu, který může spíše připomínat veřejné náměstí, můžete investovat do nových barev a tvarů.


V porovnání s keramickou dlažbou

Konkurenční variantou je keramická dlažba. Pokud byste tyto dva materiály mezi sebou porovnaly, najdete zde mnoho společných rysů, ale i výrazných rozdílů. Porovnatelným hlediskem může být náročnost pokládky, příprava podkladu. U keramické dlažby mohou vzniknout problémy s řešením dilatačních spár. Další rozdíl je v životnosti. Keramická dlažba vám nabídne životnost 5 - 10 let, zatímco zámková dlažba bude v perfektním stavu i po dvaceti letech používání. Rozdíl je také ve vlastnostech materiálů. U keramické dlažby hrozí omrznutí a postupné odlupování povrchu. Tím bude vaše dlažba degradovaná funkčně i esteticky.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.