3.5.2017

Většinu plochy moderních zahrad tvoří trávník, zpevněné plochy pak zámková dlažba. Trávu můžete sekat pohodlně, pokud si vyberete správný stroj. Na velké plochy se hodí zahradní traktor.


garland 17aicacp603 hobbytecImageI1Zahradní traktor na velkou zahradu

K občasnému sečení velkých ploch se hodí bubnová sekačka. Na kultivaci zanedbaných ploch si pořiďte křovinořez. Zahradní traktor vám pomůže posekat i větší plochy. Tam, kde není zámková dlažba, je potřeba trávník sekat pravidelně. Podle čeho si traktor vybrat?


Motor

Základním parametrem zahradního traktoru je jeho motor. Vybírají se zpravidla jednoválcové či dvouválcové motory. Na rovinaté svahy jsou vhodné jednoválcové motory. Výhodou je nízký provoz. Dvouválcové motory se hodí pro sekání na svazích a v terénech. S traktorem můžete snadno přejet přes dlažbu na další kus trávníku. Výkonný motor urychlí sečení.


Šířka sečení

Čím širší je záběr, tím rychleji trávu posečete. Pro velké a rovné plochy se hodí větší rozpětí. S traktorem tak jednoduše posekáte i fotbalové hřiště. Šíře sečení musí odpovídat výkonu motoru. Práci nám také urychlí převodovka. Ty jsou již běžnou výbavou zahradních traktorů.


Příslušenství

Pomocí převodovky lze snadno řadit rychlostní stupeň pouze při zastavení. Pokud přeřazujete, nemusíte šlapat na spojkový pedál. Ten vám poslouží pouze při rozjezdu. Rychlost jízdy traktoru ovlivňuje síla sešlápnutí pedálu. Moderní traktory mají snadné startování díky elektromagnetické spojce. Zahradní traktor můžete s vhodným příslušenstvím využívat také na odhrabávání sněhu nebo s ním pomocí zametacích kartáčů čistit chodníky či zámkovou dlažbu. Výběr zahradního traktoru raději konzultujte s odborníkem.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.