5.5.2017

Příjezdovka je nedílnou součástí každého domu. Musí být hlavně pevná, jelikož se jedná o komunikaci, kterou využívají auta. Ale z čeho takovou cestu udělat?

Dlažba na zámek

Prvním kandidátem je rozhodně zámková dlažba. Velkou popularitu si získala svou vysokou odolností v kombinaci s přijatelnou cenou. Dlažba v zámku je mnohem konzistentnější než klasická dlažba, navíc není potřeba ji jakkoliv udržovat. Budování cesty ze zámkové dlažby je v principu poměrně jednoduché. Nejdřív je potřeba vytvořit výkop, v tomto případě nejlépe metr hluboký. Potom střídavě pokládat jemné vrstvy hrubě drceného kamene a štěrku. Každou vrstvu je vždy nutné zhutnit. Na poslední vrstvu pak pokládáme vybranou dlažbu.

Cesta z betonu

Další variantou je betonová cesta. Toto ale není volba pro lidi, kteří nemají rádi strohost. Beton je prostě beton a ten nikdy nevynikal svým vzhledem. Pokud je ale dobře namíchaný, jedná se o velice pevný materiál. Na cesty se používá výhradně hrubý beton, který je zvláště efektivní v případech, kdy se terén svažuje. Neklouže. Nejjednodušší a cenově nejvýhodnější je použít betonové panely.


Kostky

Estéty mnohem více než beton potěší cesta z dlažebních kostek. Z těch si každý může vytvořit mozaiku dle svého přání. Tvorba takové cesty je však velice náročná a je lepší si k její realizaci přizvat stavební firmu. Žula, ze které se dlažební kostky obvykle dělají, je ale zdaleka nejodolnějším materiálem, který se k těmto účelům dá použít.


Složitý výběr

Mít u domu příjezdovou cestu je podle zákona nezbytné, ale materiál, ze kterého se vyrobí, si každý může zvolit sám. Někdy se jedná o relativně jednoduchou pokládku, jindy jde spíše o očistec než o obyčejnou stavbu. V takových případech je lepší poohlédnout se po stavební firmě s dobrými referencemi.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.