10.5.2017

Potřebujete k domu novou příjezdovku a zároveň nechcete zbytečně utrácet? Dobrým řešením může být použití zámkové dlažby.


V praxi se osvědčila

Zámková dlažba sice není nejlevnější, ale pořád se jedná o podloží, které se dá pořídit za relativně malé peníze. Její hlavní devizou ovšem není cena, ale zejména odolnost. Ta je skutečně značná. Není zato zodpovědný pouze beton, ze kterého je vytvořena, ale i způsob uložení. Díly zámkové dlažby do sebe dokonale zapadají a díky tomu vytváří mnohem pevnější podklad než jiné typy dlažeb. Dobře postavenou cestu ze zámkové dlažby může pravidelně používat i těžká technika.


Budování by mělo být v rukou profesionálů

Správně postavit cestu není nic jednoduchého. Vždy je lepší takovýto úkol přenechat profesionálům, kteří vědí jak nato. Pokládka jako taková není těžká, problém je vytvořit správné podloží, které se skládá z jemně umletého štěrku a hrubo drceného kamení. Každá vrstva se musí samozřejmě zhutnit. U větších projektů se k tomuto účelu používají silniční válce, ale u příjezdové cesty bude bohatě stačit vibrační deska. Jakmile je terén dostatečně připraven, přichází na řadu pokládka na klíč.


Nejen pro cesty

Samozřejmě se zámková dlažba nepoužívá pouze k vytváření cest. Mnohem častěji na ní můžete narazit třeba na zahradě v podobě chodníku k vchodovým dveřím nebo jako stezku přes trávník vedoucí k bazénu. Každý výrobce používá jiné formy, takže nemusíte mít obavy, že byste nenašli dlažbu, která by vám po vzhledové stránce nesedla. Variací různých mozaiek je nepřeberné množství. Každý si tak může vytvořit cestu či chodníček, který bude zcela korespondovat s jeho stylem.


Nejlepší řešení

Existují sice i levnější způsoby, jak příjezdovou cestu postavit, ale pokud si přejete opravdovou kvalitu, která se bude navíc líbit, zámková dlažba je k tomuto účelu více než vhodná.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.