12.5.2017

Cesty, chodníčky a pěšinky v zahradě si zhotovíme potom, co jsme si je v zahradě vyšlapali. Budete tak mít jistotu, že jste vybrali správné místo. Pěšiny v zahradě stavíme ze dřeva, kamene, kamínků i oblázků.

Chodníčky a cesty

Některé chodníčky a cesty jsou reprezentativní, proto je třeba se řídit architektonickým řádem. Jinde si zvolíte chodníčky a cesty dle svého vkusu. Propojit je můžete s příjezdovou cestou pomocí kamenné či zámkové dlažby.


Výběr typu cesty

Při výběru materiálu se řídíme typem stavby. Ke staré chalupě či roubence se hodí přírodní materiály, případně betonová imitace prken nebo plastové plotovky. K domu s fasádou s kamenným obkladem volte kamennou cestičku a pokud je zahrada spojená s terasou a příjezdovou cestou, myslete na jejich propojení přirozeným způsobem. Kritériem pro výběr materiálu je finanční stránka, náročnost pracovních úprav, například při pokládce zámkové dlažby, typ půdy a náročnost péče o daný materiál.


Protiskluzová

Bezpečný pohyb po zámkové dlažbě zajistí nejen kvalita materiálu, ale také protiskluznost. Vybrat si můžete speciální protiskluzové dlažby s reliéfem, které vám zaručí bezpečný pohyb po vlhké dlažbě. Dělí se do skupin A, B a C. A udává základní protiskluznost, C nejvyšší dosažitelnou protiskluznost.


Zámková dlažba

Zatímco se šedá zámková dlažba hodí pro příjezdové cesty a parkovací plochy, v zahradě se bude hodit keramická dlažba v zemitých odstínech, cihlové a přírodní povrchy v podobě pásů či pražců i jejich betonové imitaci. Nebojte se materiály mezi sebou kombinovat.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.