15.5.2017

Plánujete si vybudovat před domem chodník nebo příjezdovou cestu, ale nechcete vybranou plochu zcela zbavit trávníku? Zatravňovací dlažby vás určitě uspokojí.


Dlažba z betonu

Zámková dlažba se používá hlavně v případě budování cesty. Jedná se o mimořádně odolné podloží, po kterém se nemusíte bát jezdit i s těžšími vozy. Dalším benefitem je nízká cena, hlavně ve srovnání s ostatními druhy zatravňovací dlažby. Na druhou stranu není bezproblémová. Beton je materiál, který je schopen nasát mimořádné množství vody. A vodu bere samozřejmě ze zeminy, ze které roste tráva. Zachovat v takovém případě zelený pažit v dobré kondici je problém. Mohou pomoci pravidelné postřiky cesty vodou z hadice.


Silnostěnné dlaždice z plastu

Trávník naopak dobře dokáží uchovat plastové silnostěnné dlaždice. Jejich odolnost je zhruba obdobná jako u zámkové dlažby, ale na rozdíl od ní, je nutné ji držet pohromadě pomocí do země zasazených obrubníků. Navíc se nedá položit jen tak na trávník, předtím je nezbytné zem důkladně zhutnit. Toto je nutné provést hlavně, když očekáváte, že budou dlaždice čelit velké zátěži. Jedná se o dražší řešení než betonová dlažba, ale trávník si udrží svůj zdravý vzhled.


Tenkostěnné plastové dlaždice

Nejlépe bude vaše příjezdová cesta vypadat, když ji vyrobíte z tenkostěnných plastových dlaždic. Podíl travnatého povrchu a dlaždic je zde takřka vyrovnaný. Mnohdy není cesta z větší vzdálenosti ani vidět. Díky tomu, že je tento typ dlažby vybaven spojovacími zámky, nemusí se používat žádné obrubníky. Velkou devizou je i nízká hmotnost dlaždic, což značně ulehčuje pokládku.


Nedejte na tradice

Ve většině případech se ke zbudování zatravněné cesty používá zámková dlažba. Je to ale dáno spíše tradicí než jejími kvalitami. Stejně odolné, ale s větším podílem zatravnění, jsou dlaždice z plastu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.