18.5.21017

Vzhledem k tomu, že je pokládání dlažby u domu až finální záležitostí, můžete ji přizpůsobit vzhledu domu. Podle stylu domu zvolte i styl dlažby.


Jakou dlažbu?

Vybrat si můžete dlažbu z jakýchkoliv materiálů, v mnoha dekorech. Při výběru venkovní dlažby na chodníčky, k bazénu, na terasy rodinného domu pamatujte na to, že dlažba utváří celkový dojem rodinného domu, proto by měla ladit s jeho rázem a také s okolím.


Parametry výběru

Zásadním parametrem výběru by měl být, k čemu bude dlažba sloužit - jako příjezdová cesta nebo jako podlaha na terase. Obě varianty mají jiné požadavky na zátěžovou hmotnost. Je potřeba promyslet, z jakého materiálu by dlažba měla mít. Můžete si vybrat dlažbu z betonu, kamene, dřeva nebo keramiky. Při omezených finančních možnostech se budete nejspíš řídit také cenou. Zohledněte také to, aby měla protiskluzový povrch.


Zámková dlažba

V současné době se na příjezdové cesty, terasy i chodníčky kolem domu s oblibou používá zámková dlažba. Její výhodou je především jednoduchá pokládka. Položená zámková dlažba vytváří ucelenou plochu, je velmi odolná vůči zatížení. Lze sladit dlažbu se vzhledem domu. Další variantou je skládaná dlažba.


Kamenná dlažba

Dlažba z kamene je velmi častým typem dlažby využívaným v zahradě. Na výběr je široká nabídka různých kamenů. Každý druh kamenné dlažby je specifický svou barvou i povrchem. Oblíbené jsou břidlice, čedič, pískovec, žula nebo mramor. Zásadně se mezi sebou liší cenou, je proto potřeba spočítat spotřebu daného materiálu. Kámen odolá počasí i zátěži, navíc vypadá perfektně v exteriéru i interiéru.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.