13.6.2017

Okolí domu a jeho úprava je vizitkou jeho majitele. Vstupní brána, dlažba, oplocení i výběr materiálů dodají domu určitý styl. Veškeré prvky by měly být sjednoceny.


Cesta k domu

Možností, jak si vydláždit cestu k domu, je celá řada. Dlažba může být přírodní z kamenů jako je žula, čedič či pískovec, betonová, v podobě zámkové dlažby, plastová, z terrakoty, kostek či čediče. Může být skvrnitá, proužkovaná jedno či více barevná. Záleží jen na vašem vkusu a požadavcích.


Přírodní dlažba

Dlažba z přírodních kamenů, bílých kamenů nebo z porfyru nikdy nebude vypadat jednotvárně. Postupem času získá dlažba patinu. S ochranným prostředkem je také odolá vůči UV záření. Dlažebním kostkám dodá na pestrosti dvouvrstvé složení.


Betonové dlažební kostky

Betonová zámková dlažba do sebe zapadá jako skládačka. Tvar kostek do písmene H či S vylučuje jejich pohyb, což umožní a usnadní projíždění i velkých nákladních aut po tomto povrchu. Podklad zámkové dlažby je tvořen betonovým nebo pískovým ložem. Zámková dlažba umožňuje tvorbu mnoha motivů. Betonová dlažba je mrazuvzdorná, nasákavá a odolná vůči soli, skvrnám od oleje a mnoha dalším látkám, kterými při běžném provozu můžeme dlažbu ušpinit.


Cihlové dláždění

K vydláždění povrchu v okolí domu můžete použít i cihlové dláždění. Cihly nesmí být rozpukané mrazem. Jde o finančně nenáročné a pevné řešení. Vytvořit z nich můžete desítky dekoračních motivů. Cihly se pokládají na bok, napříč či na plocho. Na dlažbu nepoužívejte glazurované cihly, které jsou za mokra velmi nebezpečné a kloužou.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.