15.6.2017

Najít místo k uskladnění zahradního nářadí a techniky není kolikrát nic jednoduchého zvláště, pokud se zahrada nachází v jiné lokalitě než bydliště.


Ideální řešení

Problémy s uskladněním nářadí mají i lidé, kteří mají zahradu přímo pod okny. Garáž má svoji omezenou kapacitu a nechat válet náčiní pod stromem také není ten nejlepší nápad. Proto je lepší investovat trochu peněz a pořídit si zahradní domek na nářadí. Nemusí se jednat o žádnou velkou stavbu, bohatě postačí i menší verze. I tyto domky mají dostatečně velký úložný prostor, aby se do nich daly umístit nejen standardní nástroje typu motyka a lopata, ale i sekačka či zahradní traktor.


Domek se musí poskládat

V dnešní době si lze v hobby marketech vybrat z celé řady prefabrikovaných domků. Liší se hlavně velikostí a vzhledem. Co však mají všechny společného, to je způsob montáže. Každý domek si musí dát zákazník dohromady sám. Smontovat prefabrikovaný zahradní domek dřevěný ale není žádný neřešitelný problém. Jednotlivé díly jsou vyměřeny tak, aby do sebe zapadly jako skládačka. Stačí je jen přišroubovat k sobě. Budování zahradního domku od základů je už jiná pohádka. Do toho se pouštějí pouze protřelí kutilové, kteří vědí, co dělají a mají zároveň hodně volného času.


Mohou fungovat i jako chaty

Základní verzi zahradního domku lze díky malým prostorám využívat pouze jako skladiště, ale luxusnější typy, které jsou mnohem rozměrnější, mohou suplovat i roli chatek. Jsou už vybaveny i okny a některé mají dokonce i zastřešenou terasu, na které se dá zřídit venkovní posezení a také třeba dřevník. Tady se už ale nejedná o domeček za pár tisíc, ale o stavbu, která stojí okolo padesáti tisíc.


Podloží

I ty největší zahradní domky jsou poměrně lehkými konstrukcemi, pro které není nutné budovat žádné základy. Stačí pouze vytvořit podlahu z betonu, případně je lze položit na zámkovou dlažbu, kterou také použijeme na vytvoření přístupové cesty.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.