16.6.2017

Tvorba příjezdové cesty k domu nemusí být pouze prací profesionálů. I do problematiky zasvěcený amatér dokáže vytvořit komunikaci podle svých představ.


Důležitý je výběr

Na tvorbu cest byste neměli používat asfalt. Je to sice levné a rychlé řešení, ale životnost takové komunikace se počítá na jednotky let. Uvidíte, že po první zimě budete muset opravovat díry, které způsobil mráz a v létě se naopak do rozehřátého asfaltu div nezaboříte. Většinu lidí s tímto materiálem velice rychle přejde trpělivost a vyberou si raději něco trvanlivějšího, třeba zámkovou dlažbu.


Má skvělé parametry

Správná venkovní dlažba má vydržet většinu rozmarů počasí. To zámková dlažba rozhodně splňuje. Má výborné protismykové a mrazuvzdorné vlastnosti. Její pevnost není daná pouze materiálem, což je beton, ale i způsobem, jakým se ukládá. Jednotlivé kameny do sebe elegantně zapadají jako klíč do zámku, což je právě největší devizou této dlažby. Samotná nosnost totiž nezávisí pouze na kvalitě a velikosti jednotlivých segmentů, ale i na způsobu jejich uložení.


Nadřete se

Stavět příjezdovou cestu je mnohem obtížnější než stezku kolem domu. Hlavně pro amatéry je to práce na celý den, ne-li více. Máte-li v plánu pokládku zámkové dlažby na klíč, neprovádějte ji sami, ale pozvěte si pár přátel, kteří vám s ní pomohou. Minimálně bude potřeba vyhloubit metr hluboký výkop, který bude kopírovat trasu cesty. Ten se postupně vyplní podložím v podobě hrubého kamení a štěrku a vytvoří tak podklad pro dlažbu. Aby vám cesta dlouho sloužila, mělo by být podloží co nejkvalitnější.


Kde se dá pořídit?

Zámkovou dlažbu prodej dnes najdete v každém větším městě. Pokud jste ale náročnější a chcete si vybrat z širší nabídky, navštivte některou z velkoprodejen. Nejen, že jejich katalog je mnohem bohatší, ale většinou mají k dispozici i ukázkové centrum s již sestavenými dlažebními vzory.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.