20.6.2017


Vybudovat si chodníček na zahradě nemusí být vůbec složité. Stačí jen vytyčit trasu a zvolit si dlažbu, která vám bude nejvíce vyhovovat.


Pevný zámek


V současnosti se k tvorbě zahradních stezek používá nejčastěji zámková dlažba. I když není nejlevnější, pro její výběr hovoří hlavně kvalita. Betonové kostky se zasouvají do sebe jako do zámku, což ještě vylepšuje vlastnosti dlažby. Ta je ovšem odolná sama o sobě. Pokud si však budete chtít postavit na zahradě chodník z tohoto materiálu, připravte se na to, že se nadřete. I pro krátkou pěšinku je nezbytné vybudovat kvalitní podloží ze štěrku a hrubého kamenní, což je poměrně pracné. Odměnou vám však bude chodník s dlouhou životností.


Kamenný povrch

Realizace prostého kamenného chodníku je mnohem snadnější. Pokud se spokojíte s rustikálním stylem, nebudete si muset pořizovat drahou žulu, ale můžete si nasbírat kameny u potoka či řeky. Musí však být alespoň z jedné strany oválné. K tvorbě kamenného chodníku nebo podlahy u terasy není potřeba budovat žádné výkopy. Stačí provést pokládku do hlíny a jakmile budete se svým výtvorem spokojeni, stačí zasypat spáry předem připravenou hlínou.


Snadné řešení


Úplně nejjednodušší je vytvořit si cestu z měkkých materiálů jako jsou písek, štěrk, stromová kůra či rozdrcené cihly. Materiál je k dostání za pár korun a samotná práce také není nic složitého. V podstatě stačí prostor pro budoucí chodník zasypat materiálem a zhutnit. Žádná složitá pokládka zámkové dlažby na klíč ani vsazování kamenů do hlíny v tomto případě nejsou potřeba. Mějte však na paměti, že o takovou cestu se musíte pravidelně starat, jelikož je velmi nestabilní.

Domácí práce

Jednoduchý kamenný či měkký chodník dokáže vytvořit svépomoci prakticky každý, ale pouštět se do budování cesty ze zámkové dlažby byste měli pouze v případě, že s tím máte už své zkušenosti. V opačném případě je lepší obrátit se na profesionální firmu, třeba na nás.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.