21.6.2017


Vytvořit si na zahradě pěkný stylizovaný chodník, příjezdovou cestu nebo terasu jde relativně jednoduše. Jen to chce vědět, kterou dlažbu použít.


Tradiční zámek


Jednou z nejspolehlivějších a nejpoužívanějších typů dlažeb je zámková dlažba. Můžete z ní vytvořit v podstatě cokoliv. Je totiž vysoce odolná a tak se hodí nejen k tvorbě zahradních stezek, ale i frekventovaných komunikací. Pokládka zámkové dlažby je u menších projektů poměrně jednoduchá a nenáročná, ale pokud byste si z ní chtěli vytvořit příjezdovou cestu, pořádně se zapotíte. Je totiž potřebné vytvořit až metr hluboký příkop kopírující tvar cesty. A to je pro amatéra trochu tvrdší oříšek.


Vkusný kámen


Zámková dlažba se vyrábí z kvalitního betonu, ale i dlažba z kamene je poměrně pevná. Sice se nepoužívá ke stavbě cest, ale jako vhodné podloží pro chodníček k bazénu se hodí skvěle. Kámen je přírodní materiál a jako takový se do zahrady dobře pasuje. Ke stavbě můžete využít kamenné dlažební kostky nebo řezané dlaždice, ale stejně kvalitní chodník dokážete vytvořit i z oblázků nalezených u řeky. Oblázky navíc mají výhodu v tom, že nic nestojí.


Dřevěné pražce


Stejně jako kámen, hodí se do zahrady i dřevo. Pěšinky z dřevěných pražců jsou díky své nízké ceně poměrně populární, ale neměly by se budovat z již použitých materiálů, které plnily svou funkci na železnici. Je velká pravděpodobnost, že jsou nasáklé oleji, které nesvědčí trávníku. Jinak se ale jedná o poměrně odolný materiál, který je nejen cenově dostupný, ale působí i velmi esteticky.


Keramika


Často se používá i keramická dlažba. Ani z té se cesty nedělají, je totiž příliš křehká. Chodník nebo podlahu terasy ale z keramických dílců vytvořit můžete. Velkou výhodou je snadná pokládka. Tvarově jsou všechny dlaždice stejné, takže je stačí poskládat vedle sebe podle potřeby.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.