29.6.2017

Řešení v podobě úzkých pruhů v příjezdové cestě nemusí být zrovna vhodné. Pruhy jsou vystaveny slunci, od sluníčkem rozžhaven dlažby vysychají. Plochu je lepší vysadit trvalkami, než trávníkem, který je náročnější na péči.


Úzké pruhy místo cesty


U některých domů a zahrad se setkáme s tím, že místo kompaktní příjezdové cesty, jsou udělány jen úzké pruhy, například ze zámkové dlažby. Plocha mezi těmito pojezdovými pruhy zůstane volná a prostor mezi ní je možné osadit například trávníkem. Ten však od rozpálené dlažby může trpět, pokud nemáte v ploše nainstalovaný automatický zavlažovací systém. Vyzkoušejte řešení v podobě jiných rostlin.


Jaké rostliny zvolit?


Nechcete-li neustále pruhy mezi dlažbou zalévat, vyberte si rostliny, kterým nevadí sucho a neustálé sluneční paprsky. Rostliny musí být nízkého vzrůstu, aby nepřekážely projíždějícímu automobilu. Také by tyto rostliny měly odolávat mechanickému poškození. Ideální volbou budou netřesky, které rychle kvetou i rostou. Vhodné jsou i stálezelené rozchodníky nebo mateřídouška.


Které odrůdy netřesků jsou vhodné?


Netřesky nabízí celou řadu šlechtěných odrůd. Vhodné jsou například kultivary Starshine, Reinhard, Red King, Red Delta, Pink Janis, Othelo, Ohio Burgundy, Nano, Mars, Nachtmelodie, Kramer´s Spinrad, Rebellum a mnoho dalších.

 

Vhodná péče


Pokud mezi položenou zámkovou dlažbu zasadíte netřesk, je potřeba zvolit také vhodný mulč. Pro tyto rostliny jsou vhodné kamenná drť, štěrk, kačírek, které umožní, aby se tyto rostliny rychle rozrůstaly. Nepoužívejte mulčovací tkaninu a netkanou fólii. Ty zbytečně omezují růst těchto rostlin. Zálivka je důležitá hned po výsadbě. Jakmile se rostliny ujmou, už s nimi nemáte žádnou starost.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.