2.8.2017

Nechcete se brodit v zahradě bahnem mezi záhony? Chcete mít pohodlný přístup na terasu? V tom případě je potřeba zvolit správný podklad.


Chodníčky v zahradě

Řešením pro chodníčky v zahradě jsou mobilní záhonové chodníky a obrubníky. Ty jsou vyrobeny z recyklovaného plastu. Na podzim je vyjmeme a na jaře lze opět vybudovat chodníky a obrubníky kolem záhonů podle svých potřeb. Plastová varianta je levná a ekologická, ale ne každému vyhovuje.


Zatravňovací dlažba

Další variantou, jak zpevnit příjezdovou cestu a chodníček v zahradě, je zatravňovací dlažba. Do té pak dle potřeby vysadíte trávu nebo letničky. Hlavní předností této dlažby je její nenasákavost. Díky tomu není potřeba v horkých dnech vegetaci v dlažbě tak často zalévat.


Beton je top


Možností, čím vydláždit chodníčky a cesty v zahradě, je nepřeberně. Pro zpevnění příjezdových komunikací je nejoblíbenější zámková dlažba. Ta se hodí i kolem jezírka či bazénu. Vybrat si můžete z velkého množství barev, tvarů i velikostí. Betonová zámkovka rozhodně nevypadá nudně. Výhodou je také rychlá pokládka. Lze si ji pořídit také v imitacích dřeva či kamene. Pokládá se ručně či strojově. Působí velice přirozeně a kompaktně. Kdykoliv je možné dlažbu rozebrat a složit znovu.


Zámková dlažba je klasika


V případě, že je zámková dlažba dobře položená, má velkou odolnost vůči povětrnostním podmínkám, ale i chemickým posypům, atd. Klasikou je tvar tzv. Íčko, vlnka či terčík. Vlnku a terčík lze skládat do barevných a geometrických obrazců. Hodí se pro příjezdové cesty, kde musí unést větší zátěž.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.